Karadeniz Kültür ve Gurme Turu /

Nafız Turizm Transfer Hizmetleri

TUR PROGRAMI

UÇAKLI BUTİK YAYLA AĞIRLIKLI KÜLTÜR VE GURME
KARADENİZ GEZİSİ
3 gece 4 gün


SÜMELA MANASTIRI / HAMSİKÖY
ZİGANA YAYLASI
LİMNİ KRATER GÖLÜ
TRABZON / AYASOFYA / ATATÜRK KÖŞKÜ / SÜRMENE
UZUNGÖL / LUSTRA GARESTER YAYLALARI / RİZE ÇAMLIHEMŞİN / ZİLKALE/ ŞENYUVA KÖYÜ/ PALOVİT ŞELALESİ
AYDER YAYLASI / KAVRON YAYLASI
Ve daha programda değinilen birçok nokta
BUTİK YAYLA KÜLTÜR VE GURME KARADENİZ GEZİSİ

Doğa Severler İçin Doğa İçerisinde Konaklamalar

1.GÜN:
Pegasus hava yollarının Adana Trabzon uçak seferi ile 15:30 de Trabzon hava limanına ulaşıyoruz. Valiz işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen transfer aracı ve rehberimiz eşliğinde yeşili ve doğasıyla sizleri etkileyecek Altındere vadisindeki Sümela Manastırını fotoğraflamak için hareket ediyoruz. Manastır içine ziyaretler Kültür Bakanlığının Restorasyon çalışmaları sebebiyle kapalı olsa dahi Karadağ olarak adlandırılan dağın ve Manastırın görkemi sizleri büyülemeye yetecek. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Sümela Manastırı hakkında edindiğimiz bilgiler manastırın değerini daha da güzelleştirecek. Doğa ve Tarih içerisindeki bu buluşmada Coşandere olarak adlandırılan serin ırmak ve doğası içerisinde Manastırın o tarihi ve doğal dokusu eşliğinde yöreye ait aperatifler yöresel Lahana Çorbası yada Sarması Mıhlama ya da Kuymak olarak adlandırılan lezzetler ve çay keyfi ardından yöreye ait damak tadını oluşturmaya başlayacak. Sümela gezimiz sonrası Maçka yollarından Türkiye' de ün yapmış Hamsiköy meydanında Maçka vadisini fotoğraflayarak yörenin ünlü Hamsi Köy sütlacını tadıyoruz. Hamsiköy gezimiz sonrası Zigana'ya ulaşıp ardından otelimize doğru hareket ediyoruz.
Konaklama: Zigana; Gümüşkayak Yayla Kent, Zitaş, İvme Otel yada Maçka otelleri

2 . Gün:

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Karadeniz'deki doğal Krater göllerinden manzarası ve doğası ile ün yapmış doğaseverlerin uğrak noktası olan Limni Gölünde doğa ile bütünleşen küçük bir yürüyüş yapıyoruz. Kahvaltı sonrası yol güzergâhında Gümüşhane'nin dutlarından yapılan Pestil ve Kömenin tadına vararak yöre için önemli bir ekonomik değer olan Fındık ve özellikle Pikola Fındığının ve Fındık ürünlerinin tadına bakma fırsatımız olacak. Bu doğa yürüyüşü sonrası Trabzon kentiyle özdeşleşmiş Ayasofya Kilisesini geziyoruz. Tarihin ve Kültürün derinliklerine dalarak Trabzon kentini daha iyi tanıyoruz. Bölgeye ait bir el sanatı olan gümüş ve ipeğin muhteşem uyumu ipeğe sarılan gümüş ile elde edilen Kazaziye sanatıyla, Telkari ürünlerini ve yapılışını görerek bu muhteşem el işçiliğine daha da yakınlaşıp alışveriş yapma fırsatı buluyoruz.
Ardından Atamızın üç kez ziyaret ettiği Trabzon Kentinde konakladığı ve Atamıza ait bir etnoğrafya müzesi haline gelen ladin ağaçları içerisindeki bu muhteşem doğada Atatürk Köşkünü ziyaret ediyoruz. Bahçesinin ve doğasının mükemmelliği Barok tarzı yapılan bina stili ile bahçesinde içeceğimiz çay bizleri daha da dinginleştirip doğanın ve kültürün güzelliklerinin farkına varıyoruz. Yöresel öğle yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz Bıçağın anayurdu olarak adlandırılan sürmene bıçaklarını tanıyarak alışveriş yapma fırsatı buluyorlar. Ardından Yemek sonrası çayın en güzelini içmek için yöresel bir Çay fabrikası ziyaret edilerek yeşil çay ve çayın damak zevki oluşmaya başlayacak. Çay fabrikasında çayla ilgili bilmek istedikleriniz açıklanarak Of ilçesinden Solaklı Irmağını takip ederek Çaykara ve böylece Uzungöl'e ulaşıyoruz. Uzungöl'de dileyen misafirlerimizle bölgenin yaylalarına doğru yaylaları keşvetmeye devam ediyoruz. Bölgedeki en güzel iki yayla olan Lustra ve Garaster yaylaları uzungölü doğa ve yayla kültürü ile buluşturarak gezimize bölge ve doğası ile ilgili yeni tadlar katacak. Uzungöl gezimiz sonrası Rize şehrini panaromik olarak görerek çamlıhemsine doğru yol alacağız. Fırtına ırmağı kenarındaki otelimize yerleşip, Fırtına ırmağı kenarında fırtına deresenin sesiyle beraber artık kulağımıza aşina gelmeye başlayan ritimler Horonla karşımıza çıkacak. Akşam yemeği sonrası bölgeye özgü müzikler sesleri ritimlere uyarlayarak bizleri horona aşina olmaya başlatacak.
Konaklama: Fırtına Irmağı Çamlıhemşin

3. Gün
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz fırtına ırmağında rafting yapabilecek dileyen misafirlerimiz çay tarlalarına kendini bırakarak çay toplama makası ile yeşilin ve doğanın arasına karışacak, dileyenler Fırtına ırmağından karşıya çay taşımada kıllanılan çelik halatlarla ırmağı karşıdan karşıya geçerek daha fazla heyecan yaşayabilecekler. Tur güzergahındaki en güzel nokta olan Zirkale ise anlatılmaz yaşanır derecede güzel olan bir gölge. Filmlere ve dizilere konu olan bu bölgedeki konaklar köprüler Şenyuva köyünde doğa tarih ile sizleri büyüleyecek. Bölgedeki en güzel şelale olan Palovit şelalesi ise eşsiz güzelliği ile bizleri büyüleyecek. Bölgede alacağımız öğle yemeği ise turşu kavurmasından laz böreğine kırmızı benekli alabalıktan lahana sarmasına bölgeye has yemek kültürünü bizlere yansıtacak. Ardından Ayder yaylası bizleri bekliyor olacak Ayder Yayla'sında Gelintülü Şelalesine kadar gelerek buradaki fotoğraflarımızın ardından Ayder Yaylasını geziyoruz. Ayder yaylasının o muhteşem manzarası eşiliğinde közde kahvenin tadına vararak Ayder yaylasının keyfini çıkartarak dileyen misafirlerimiz ile bölgedeki en güzel yayla olan Kavron yaylasına ve bölgedeki gerçek yayla köy yaşantısına seyahat edilebileceğiz. Kavron yaylasının o doğal yapısı bizleri bir kez daha gerçek karadenizle buluşturacak. Ayder yaylasındaki konaklamamız bizlere akşam horon eğlencesi ile bölgeye özgü horon ve eğlenceyi karşımıza çıkartacak. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren bu eğlence siz değerli misafirlerimiz için unutulmaz bir müzik ziyafeti sunacak.
Konaklama: Ayder yaylası

4.GÜN

Ayderde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz sabah doğa yürüyüşü yaparak ayderin bu muhteşem temiz havasının tadına varacaklar. Ardından Rize istikametine devam ederek bölgede kenevirden yapılan önemli bir ürün olan Rize bezi dokuma tezgahlarında mola vererek karadenize özgü bu dokuma ürünlerinden alabilme şansını yakalıyoruz. Yol güzergahındaki doğal güzellikleri fotoğraflayarak 12.05 adana uçağımız için Trabzon havalimanına ulaşmış oluyor ve bir sonraki Karadeniz turunda buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz.

Not:
Ekstralar:
Limni Gölü ve Kavron yaylası ve turları, fiyat olarak katılımcı sayısına göre fiyatları sunulacaktır
Zil Kale ve palovit şelalesi turu 40 tl
Rafting 50 tl olup en az 5 kişilik katılımcı sayısı ile gerçekleştirilmektedir.
Tüm öğle yemekleri ve bireysel alışverişler
Not: Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını tamamlamak kaydı ile tur programındaki güzergahları değiştirebilir.

UÇAK BİLETİ HARİÇ,
KİŞİ BAŞI 900 TL 4 gün için ideal satış fiyatı


Diğer Tur ProgramlarI Hakkında Bilgi Almak için www.nafizturizm.com web sayfamız veya 0850 466 13 14 telefon numarası aracılıgıyla bizimle iletisime geçebilirsiniz.

Diğer Turlarımız

AYDER TURU

GÜNÜBİRLİK TUR PROGRAMI
Detaylı Bilgi için Tıklayınız

BATUM TURU

GÜNÜBİRLİK TUR PROGRAMI
Detaylı Bilgi için Tıklayınız

BORÇKA KARAGÖL TURU

GÜNÜBİRLİK TUR PROGRAMI
Detaylı Bilgi için Tıklayınız

AYDER TURU

GÜNÜBİRLİK TUR PROGRAMI
Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Hizmetlerimiz

"2008 yılında kurulan Nafız Turizm, kurulduğu tarihten bu yana uzman kadrosu ve ileri teknolojiyle desteklenmiş olan geniş araç filosuyla "koşulsuz müşteri memnuniyeti" odaklı personel taşıma hizmeti vermektedir..."
Personel Taşımacılığı

"Nafız Turizm; deneyimli personel kadrosu ve konforlu araç filosu ile kiymetli çocuklarimizi en rahat ve güvenli bir şekilde ulaşimini saglamanin ve degerli velilerimizin takdirini toplamanin hakli gururunu yaşamaktadir...."
Öğrenci Taşımacılığı

"Nafız Turizm ; toplantılarınız, davet organizasyonlarınız ve kongre organizasyonlarında katılımcı profili ve sayısına göre, size alternatif havalimanı transferi , taşımacılık ve ulaşım önerileri sunarak, sizin..."
Fuar Transfer Hizmetleri

"Nafız Turizm bünyesinde var olan özel transfer hizmetleri birimimiz; sektöründe isim yapmış yerli ve yabancı sermayeli firmaların üst düzey yöneticilerine, özel konuklarına ve şirket personellerine, modern ve..."
Otel Transfer Hizmetleri